Šiuolaikinės šeimos yra labiau užimtos nei bet kada anksčiau. Jei jaučiatės pervargę ir jums trūksta kokybiško laiko šeimai, štai 9 dalykai, kuriuos galite padaryti, kad išlaikytumėte ryšį.
Padėkokite
Tikriausiai esate girdėję apie tradiciją, kai šeimos nariai per Padėkos dieną vienas kitam pasakoja, už ką yra dėkingi. Neapsiribokite padėkos žodžiais tik kartą per metus. Tegul kiekvienas šeimos narys kasdien pasako vienas kitam, už ką yra dėkingas.
Skirkite laiko ankstyvą rytą arba prieš miegą susirinkti kaip šeima ir pasidalyti padėka. Tai geras būdas parodyti vaikams, kaip būti dėkingiems, ir priverčia visus sąmoningai galvoti apie naujas priežastis būti dėkingiems kiekvieną dieną.
Juokitės
Šuo ką tik pasidarė sau lovą skalbinių krūvose, kurias jums reikia sulankstyti. Vakarienė turi būti ant stalo per 10 minučių, bet mėsa vis dar sušalusi. Jūsų jauniausiasis ką tik priminė, kad mokyklai iš pat ryto reikia 48 keksiukų. Vienintelis dalykas, skiriantis jūsų chaotišką gyvenimą nuo situacijų komedijos, yra juoko takelis.
Papasakokite pokštą. Pradėkite erzinančią kovą. Juokitės be priežasties. Kaip sakoma, juokas tikrai gali būti geriausias vaistas. Be to, kas gi nenori girdėti tų mažyčių juoko šūksnių iš savo mylimiausių žmonių pasaulyje?
Sportuokite
Pasivaikščiokite parke, kai šilta. Žaiskite patalpoje, kai šilta. Vienas iš dalykų, kuriuos galite padaryti kaip šeima, kad pagerintumėte savo ryšį ir sveikatą, yra kasdien, nepriklausomai nuo oro sąlygų, mankštintis.
Nebūtina užsirašyti į šeimos treniruočių stovyklą. Tiesiog raskite paprastų būdų, kaip išlaikyti šeimą aktyvią patalpoje ar lauke. Visi pajudės, o kartu praleistas laikas padės užmegzti šeimos ryšį.
Paruoškite maistingų užkandžių
Kai vaikai išalksta, lengva griebtis bulvių traškučių ar sausainių, kad greitai pasisotintų. Vietoj to paverskite jų alkio jausmą veikla. Kartu paruoškite maistingų užkandžių. Padėdami jums paruošti užkandžius, jie išmoks rinktis sočius ir subalansuotus maisto produktus – tai jiems bus naudinga visą gyvenimą.
Skaitykite knygas
Jei jūsų šeima juda žaibišku tempu, paskaitykite gerą knygą, kad sulėtintumėte jų tempą ir paskatintumėte meilę skaitymui. Mažesniems vaikams, net kūdikiams, patiks knygos su paveikslėliais.
Paauglius sudominkite klausinėdami apie naujausias jaunimo grožinės literatūros tendencijas. Pasikeisdami skaitykite po puslapį arba paskirkite šeimos narį, kuris visą vakarą skaitys garsiai.
Čia svarbiausia yra laikas – visi turės laisvo laiko, kokybiško laiko ir pasakojimo laiko.
Ekologija
Augindami ekologišką šeimą padedate aplinkai ir kasdien įgyvendinate kasdienį projektą. Rūšiuokite senus žurnalus, plastikinius butelius ir aliuminio skardines. Raskite būdų, kaip pritaikyti ekologiško gyvenimo strategijas savo kasdieniame gyvenime.
Priminkite vaikams, kad jie išjungtų vandenį, kai valosi dantis, ir išjungtų šviesą, kai išeina iš kambario. Vaikai ne tik įsidiegs aplinkai draugišką kasdienybę, bet šie ekologiški įpročiai padės sutaupyti ir jūsų pinigų sąskaitoms už vandenį ir elektrą.
Valykite namus
Tėvams virš galvų nuolat kabo viena prievolė – tvarkyti namus. Įtraukite valymą į savo kasdienę rutiną ir įtraukite jį kaip vieną iš šeimos darbų. Leiskite vaikams įsitraukti, kad sumažintumėte savo darbo krūvį ir kartu išmokytumėte juos amžiui tinkamų pareigų.
Kambariams sutvarkyti užtruksite tik 20 minučių, ypač kai turite nedidelę armiją, kuri susidoros su netvarka. Jei visi kasdien dirbs kartu, bus daug lengviau palaikyti tvarką namuose ir laiku atlikti namų ruošos darbus.
Valgykite kartu
Ryte visi veržiasi pro duris. Per pietus vaikai paprastai būna mokykloje, o suaugusieji – darbe. Vakarienė paprastai būna vienintelis dienos valgymas, kai visi galite susirinkti kartu.
Išjunkite televizorių ir padėkite mobiliuosius telefonus į stalčių. Įkalbėkite visus prisitraukti kėdes prie šeimos stalo ir kartu pasimėgaukite maistu. Šeimos pietūs turi daugybę privalumų, o laiko praleidimas su artimaisiais kiekvieną savaitės dieną yra tik vienas iš jų.
Aptarkite savo dieną
Kaip praėjo jūsų diena? Tai įprastas klausimas, kurį užduodame, kai dienos pabaigoje namo grįžta partneris, tačiau svarbu paklausti visų šeimos narių. Paskatinkite mažesnius vaikus papasakoti apie savo dieną arba leiskite jiems nupiešti paveikslėlius, jei jiems taip lengviau. Pradėkite pokalbį su paaugliais, kad užmegztumėte su jais ryšį.
Tyrinėkite vieni kitų dienas ir iš tiesų atkreipkite dėmesį į tai, ką sako jūsų vaikai. Net jei buvote su jais visą dieną ir tiksliai žinote, ką jie veikė, vis tiek sužinosite kažką naujo, kai jie pasidalys savo požiūriu į dienos įvykius.
Daugiau informacijos – Pažinčių Portalai